Birçok kamera sistemi var ve siz hangisini seçmeniz gerektiği konusunda kararsız kalıyorsunuz biliyoruz. Ar-Ge güvenlik olarak size bu konu da aydınlatıcı bilgiler vererek karar vermenizi kolaylaştırmak istiyoruz.

Her ortam ve koşul için farklı özelliklere sahip ürünler kullanılmaktadır. Uzak, yakın, dar, geniş, alçak, yüksek, karanlık, Islak, dış ve iç ortamların tümünde farklı kamera modelleri ve lensleri kullanılmaktadır. Proje için en uygun kamera seçimini ancak profesyonel kişiler belirleyebilir.Yalnız tercihi size bırakılacak konular Analog veya Dijital kamera sistemi seçimidir.

Analog Kamera Sistemleri

argeguvenlik_analog_kamera_sistemiKameralardan gelen analog görüntü sinyallerinin koaksiyel kablolar aracılığı ile DVR cihazına aktarılarak burada sayısallaştırılarak ve sıkıştırılarak kayıt edilir. Ayrıca gerektiğinde internet üzerinden bilgisayar ve mobil cihazlardan izlenmesi sağlanabilir. Burda kaliteyi belirleyen en önemli unsur kamera ve kablo seçimidir. İyi bir kablo seçimi yapılmadığı taktirde kısa zamanda görüntüde netlik kayıpları ve tamamen
görüntü gelmemesi sözkonusu olabilir.

DVR cihazları ayrıca belirlenen bölgelerde ki hareketleri algılayarak alarm verebilme özelliklerine sahiptir. Yalnız ışık değişimleri ve hafif depremler nedeniyle yanlış alarm vereilmektedir. Sistemin hareket sensörlü bir alarm ile desteklenmesi önerilir.

Analog Kamera Sistemi Şeması

 

Dijital Kamera Sistemleri ( IP Kameralar )
Kamera algılayıcısından gelen analog görüntü kendi içlerinde bulunan işlemciler ile sayısala ( dijital ) çevrilip sıkıştırılarak IP  üzerinden . Bu kameralara doğrudan bir bilgisayar ya da akıllı telefon ile bağlanılabilinir ve görüntüler aktarılıp kayıt edilebilir. IP tabanlı kameraların görüntüleri NVR ( Network Video Recorder) cihazlarına aktarılarak depolanır. IP kameralar iç ve dış ortamda kullanılabilen kablolu ve kablosuz modellere sahiptir. Bazı IP kameralar ağ bağlantıları kesintiye uğradıında görüntüleri üzerlerinden bulunan SD kartlara kayıt yapabilirler.

Hangi kamera sahip olma maliyeti düşüktür’ ün cevabı Analog sistemlerdir. Yalnız erişim kolaylığı, kalite ve kayıtlı görüntü aramalarında dijital sistemler daha yararlı çözümler sunmaktadır.

Ar-Ge güvenlik olarak biz size en uygun sistemi önererek bilginize sunarız. Ücretsiz keşif ve ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayın

MARKALARIMIZ
full
full
full
full