Çevresel şartlarla birlikte oluşabilecek titreşimlere karşı hibrit görüntü sabitleme teknolojisi ve jiro sensöre sahip olan ürünün kamerası 60fps‘de Full HD video kaydı yapabiliyor. Aynı zamanda30x Optik Zoom yapabilen lense sahip olan ürünün içerisindeAero-PTZ (aktif sensörler) teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji, ürünü, içerisinde bulunduğu ortamın olumsuz koşullarına karşı güçlendiriyor.

Ürün içerisinde bulunan silecekler yağmur ya da kar yağdığında çalışmaya başlayarak kameranın kesintisiz olarak görüntü almasını sağlıyor. Veya soğuk hava koşullarında ürün içindeki aktif sensörler devreye girerek cihaz içerisini ısıtıyor ve donma olaylarına karşı ürünü koruyor.

Mevcut aerodinamik tasarımı sayesinde 360 derece görüntü yakalabilen ürün, aynı zamanda 22km/h hızdaki rüzgar ve fırtınalara karşı direnç gösterebiliyor. Ürünün iç kısmı gibi, kasa kısmı da kendisini olumsuz hava şartlarına karşı koruyup temizleyebiliyor. Fiber glass bir kasaya sahip olan ürün oldukça hafif ve kendisini soyulmalara karşı koruyor.

Kamera, IP67 dayanıklılık sertifikasına sahip; ürünün kamera lensi sınırsız sayıda 360 derece dönme özelliğini destekliyor. Kameranın aşağı–yukarı eğimi ise 90 derece ile 180 derece arasında değişiyor.

-50 derece soğuğa ve +55 derece sıcaklığa kadar mukavemet gösterebilen Panasonic  Aero-PTZ zor koşullardan görevini bırakmadan yapıyor.